Michael Jordan 983 ellenféllel játszott az nba-ben. 982-t túldobott, allen iversont nem (24 vs 27 átlagban).

A Warriors egy héten belül kétszer is kikapott 20+ pontos előnyről.

Jordan és James is 38 évesen és 333 naposan szenvede el élete legnagyobb vereségét (44 pont). Jamesnek mondjuk még tart a karrierje, lehet nagyobb is:)

Sullivan a legfiatalabb és a legidősebb UK bajnok snookerben.

Jokics vezeti az NBA-t (a szezon negyedénél) össz pontszámban, össz passzban és össz lepattanóban. Ezen kívül csinált 4 napon belül 2 db 30+ pontos tripla duplát nulla eladott labdával. Rajta kívül az elmúlt 40 évben senki sem csinált egynél többször ilyet.

Okc-dallas meccsen 111-87-nél jött egy 0-30-as szêria. 111-117 után viszont megint fordult a kocka, végül okc nyert. Ez a széria a Dallas történetében rekord, eddig 29 volt a rekordjuk, még 2009-ből.

Lillard a liga történetében a 15-dik ember, aki mind a 30 csapat ellen csinált 30+ pontot. Nyilván aki kitart egy csapat mellett, az esélytelen (eddig ő se dobott a Portlandnak, most elsőre megdobta).

Davis kupa: Sinner az elődöntőben 3 meccslabdáról fordított Djoki ellen, ő az első akinek ez sikerült.

Forma 1: 1961 és 1985 közt nem volt címvédés… 2011 óta volt 10.

City nem tudta beállítani a Sunderland 131 éves angol rekordját, mert nem sikerült megnyernie egymás után 24. hazai tétmérkőzését.

Curry az elmúlt 9 évben 2 meccset hozott le tripla nélkül. A kettő közt nem sok telt el, de a 2014-2016 és 2018-tól tartó időszakok a 2 rekord (mostaninál 260+ meccsnél jár). Kyle Korver a harmadik szériával bír.

Spanyolok még SOSEM kaptak ki otthoni vb selejtezőn. Brazilok se… mostanáig, őket Argentína verte meg. Olaszok pár éve vesztették el az elsőt.

Az utóbbi 40 év 15 legeredményesebb játékosa közül csak Nadal és Wilander nem nyert vb-t.